chtěla bych se dělit o to, na co jsem přišla nebo o to, co je pro mě vzácné

Rozvažování ženy při těle

9. 12. 2011 17:02
Rubrika: zamyšlení

Rozvažování ženy „při těle“

 

Tak to na mě zase padlo – chmura. Už poněkolikáté jsem se odhodlala, že zkusím zhubnout a domluvily jsme se s kamarádkou, že se budeme vzájemně podporovat. To jsem ale ještě nevěděla, že ona váží o 20 kilo méně než já. Vždycky jsem byla baculatá a doteď si pamatuju, jak jsem jeden večer cvičila a poté jsem začala hystericky brečet, bušit do koberce a řvát, že stejně nikdy štíhlá nebudu. Tělocvik byl pro mě trauma. Paní učitelka Vlčková se při výmyku s vypětím všech sil snažila dát mi zadek přes tyč. Ona byla červená, já taky. Naštěstí mi šlo aspoň plavání a míčové hry.

            Na střední škole to s mojí hmotností zase nebylo tak zlé. Pak ale přišla nemoc a já brala léky, po kterých se přibíralo a taky jsem jedla. Před rokem jsem byla v nemocnici a na vycházky jsem se všemi návštěvami chodila do cukrárny a pohybu jsem měla minimum. Je až neskutečné, jak šla kila rychle nahoru.

            Nemám morbidní obezitu, nacházím se dle tabulek na hranici nadváhy a obezity. Ale zjištění, že moje sestra váží o 30kg míň je zdrcující. Nechci se s ní srovnávat, ale ta číslovka je úděsná. Nejvíc jsem zhubla 8kg. To jsem ale byla v dietním režimu a cvičila do úmoru. Pak stačí zase jíst normálně – v mém případě to znamená nehlídat se a bác ho, opět ručička na váze stoupá. A pak vidíte známou, která je skoro průhledná, jak si u oběda přidává a doslova se cpe. A to jí nemám závidět? Spolužačka nemůže přibrat ani deko a pravda, už to ani není hezké. Ale ke komu je naše společnost milosrdnější? K těm štíhlým a hubeným. Proč já se  kurnik nenarodila v baroku. To bych byla žádaná!

            Nemocná sousedka mi říkala, ať jsem ráda, že mi chutná a babička pronášela: „Ty jsi taková pěkná.“ Sama byla vychrtlá a bylo jí pořád zima. Tak ta to ironicky nemyslela.

            A víte, jak mi je, když kamarádka vážící 60kg, řekne, že přibrala a musí hubnout? To bych ji něčím praštila. Ano, asi přibrala a škrtí ji kalhoty, ale jak se s tím mám srovnat já?

            Pokud bych já chtěla mít normální váhu dle tabulek, kde je rozpětí normální váhy asi 10kg, tak bych se po celý život pořádně nenajedla. Měla bych výčitky nad každou buchtou. Moje kolegyně si ze cvičení a přípravy dietní stravy udělala životní styl. Když se zaměřím na hubnutí, zjišťuju, že se jídlem zaobírám víc než když nechám věci plynout. A to mám ještě štíhlounkého manžela, který je schopen jít na túru s jednou müssli tyčinkou. A taky se rád váží! Bodejžď by ne!

            Kuřák se může cigarety vzdát, i když uznávám, že je to asi velmi obtížné, i alkoholik může přestat pít a oba budou dál žít. Ale jídlo? Nemůžete nejíst. Musíte se s ním naučit nakládat. Copak doma, tam si prostě namažuju jen jeden krajíc, omáčky nevařím a dorty nekupuju. Ale u maminky a na návštěvách! Když to jídlo leží přede mnou, tak se neudržím.

            Prosím pěkně: ne všichni obézní se přecpávají. Mnozí se i snaží a možná i udržení hmotnosti je slušným výkonem. A já pevně doufám, že i tlustí budou přijati do Božího království. I když brána je úzká:-))))))) Ale takový Jan XIII., ten je tam určitě a Dominik Duka by jistě taky rád:-))))))))))))))))

            Tak někdy fakt nevím – pořád se hlídat, denně si odpírat nebo se jednoduše přijmout taková jaká jsem s pár kilo navíc????? Ale až budu mít to oslavné tělo, jistě budu štíhlá:-)

 

                       

Zobrazeno 2105×

Komentáře

Marteo

Hlavně se měj ráda!!! Pán Bůh si Tě stvořil takovou, jaká jsi a měl k tomu důvod. A nikdo nemůže být dokonalý nebo podle nějakých měřítek. A jak mi říká můj drahý - ženskou má být za co chytit. Ano, je dobré se trochu omezit v jídle pro zdraví... ale ještě lepší je přijmout se taková, jaká jsem. Hodně štěstí na cestě za zvýšením vlastního sebevědomí. A navíc - Máš to v nicku, tak se tím řiď. Jsi krásná žena, tak se nestresuj pár kily navíc. A že ostatním ukazuje ručička na váze míň než Tobě? No a! Ty jsi taková, jaká jsi, Pán Bůh Tě miluje a Tvé okolí řekla bych taktéž. A ještě jedna věc - tím, že má člověk pár kilo navíc, můžou se o něj ostatní lépe opřít. Takže všechno má svoje pro i proti. Jenom se měj ráda:-)

Marteo

PS.: Omlouvám se za tak dlouhý komentář.
PS2.: Původně jsem myslela, že takhle uvažuje 15 letá slečna... Měla jsem pocit, že dospělé ženy se dokážou víc přijmout a nehledí na "ideály krásy" v médiích. Takže se omlouvám podruhé.

LukášD

Lído, já jsem při čtení tvého příspěvku úplně vyhladověl! No nic, jdu se teď navečer "trochu" najíst... :-)

AnežkaZ

Jestli Tě aspoň trochu potěším, tak já jsem ten zadek přes tyč taky nikdy sama nedala, i když to u mě zrovna asi váhou nebylo.. A že by mi šly aspoň ty míčové hry a plavání, to bohužel už vůbec ne:´(
A že moje maminka má po 7 dětech stále těch svých necelých 60kg, je pro někoho neuvěřitelné, ale má to prostě asi vrozené. I když aktivně necvičí, tak 20x za den běhá po schodech dolů a nahoru kvůli inzerátům, co provozuje, tak to prostě asi vyběhá;o)
Vím, že někdo se trochu více nají a hned přibere kilo, zatímco druhý může jíst jak velké porce chce a nepřibere ani to deko...
Ale neboj, ti hubenější zase mohou řešit jiné "vady na kráse"... Já bych mohla povídat jaké jsem měla (? měla..) "traumata"..

Krasnazena

Marteo - já jsem moc ráda za to, co jsi napsala. Dnes jsem byla na psychoterapii a tento problém jsme rozebíraly s terapeutkou. Vyšlo to vlastně jasně - hubnout ano, pokud nadváha způsobuje zdravotní problémy. A taky žádná činnost nevdrží, když mám motivaci - MUSÍM a ne CHCI.

MartyR

Mám poruchu štítné žlázy a je to na mě holt vidět.Nezblázním se kvůli tomu ;-)
Hlavu vzhůru a povzbuzuj se heslem:
Nás krásných je málo :-)

Krasnazena

Marty, ale upřímně řečeno, společnost je vůči vám, mužům, více benevolentní. Můj problém je asi ještě někde jinde. ˇ5ešily jsme to s psychoterapeutkou. A mco se mi líbila její otázka: "Myslíte si, že ti štíhlí jsou šťastnější?"

MartyR

Dnešní doba kultu těla není benevolentní k nikomu kdo je tělesně odlišný,ale mým nervům obaleným tukem je to jedno.Takže máš pravdu,jsem vlastně šťastnější :D
Požehnaný večer

JáJana

Liduško, neřeš to, mně jsi vždy připadala jako krásná žena tak, jak jsi ;-)
opravdu. Jsi to ty a jenom ty. Boží origináááál....

Krasnazena

Vidíš, Jani, už mi to řeklo víc lidí. Proč mi ženy o vlastní kráse pořád pochybujeme????

Zobrazit 10 komentářů »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Archiv

Autor blogu Grafická šablona Monika Voňková