chtěla bych se dělit o to, na co jsem přišla nebo o to, co je pro mě vzácné

Dlouhá sukně - bílá líčka

19. 3. 2011 14:22
Rubrika: zamyšlení

Dlouhá sukně bílá líčka, jedním slovem katolička

Občas se mi stává, že věřící děvče poznám na první pohled: dlouhá sukně, nenalíčená, s pokorným pohledem. Velmi dobře si ale vzpomínám, jak se mi na fokolarínkách i příznivkyních tohoto hnutí líbilo, že se hezky oblékaly. A pak, považte? Do zaměstnání se oblékáme slušně a hezky, ale doma! Kolik z nás nasadí tepláky a vytahané triko? Doma, tam kde je náš manžel, který by nás měl obdivovat a "nechat na nás oči"! Kterou z nás napadne investovat do svůdné podprsenky? Před kým bychom měly být krásné a přitažlivé, když ne před naším manželem?. Ano, někdy je to otázka peněz, ale dnes kdy existují sekáče, je to spíš otázka chuti a vkusu. Nemám ráda přehnanou péči o tělo, nepotřebuji si kupovat drahé krémy nebo mít umělé nehty. Ale moc ráda zajdu na kosmetiku, na pedikúru či ke kadeřnici.

Někde jsem kdysi četla, že v tom, v čem můžeme, bychom se lidem "tohoto světa" měli přizpůsobit. Nemůže být naše nechuť o sebe pečovat nedostatkem lásky a úcty k sobě samé? Samozřejmě chápu, že máma tří malých dětí jen stěží vyšetří nějaký čas na sebe. Ale dá se to. Moje kamarádka má středeční odpoledne a večer jen pro sebe. Někdy zajde do kostela, jindy na kafe s kamarádkou nebo na kosmetiku či si prostě dopřeje nějakou jinou příjemnou aktivita. Když se chce, tak to jde. Která z nás by nechtěla být pro svého muže princeznou? Ženou, o kterou má cenu pořád usilovat. Když se snažíme vařit dobrá jídla, proč bychom se také neměly snažit být pro naše partnery " k sežrání"? Nenabádám nás ženy k tomu, abychom byly vyfintěné jako nějaké prostitutky, kterými většina normálních mužů pohrdá, ale ani šedými myškami, kterých si nikdo nevšimne. Ke čtyřicetinám mi kamarádky daly šminky, řekla jsem si o ně a budu se aspoň občas malovat. Mně, která mám nadváhu, řekla kolegyně, že mám krásně zpevněné tělo a dvacetiletý známý protočil panenky, když jsme s několika ženami začaly mluvit o hubnutí. "Ženský, copak nevíte, že chlap je rád, když má za co chytit?" Dvacetiletý kluk!!! Kamarádka mi nedávno řekla, že jsem krásná a když jsem se tomu podivila, dodala: "To přece každý, kdo tě zná, ví." Oni to věděli, já ne! Nebuďme šedými myšlami, buďme krásnými pro bližní a svůdnými pro své muže. A když ne, tak se aspoň nepohoršujme nad ženami, které o sebe dbají.

 

Zobrazeno 3132×

Komentáře

Kleine-Biene-Maja

Úplná pravda... Věřím, že Bůh ženy povolává ke kráse. ;-)

Není nad to, ubezpečit se s kamarádkama o tom, že jsme naprosté zázraky:).

Šla jsem tak jednou kolem kavárny v momentě, kdy se před ní potkaly dvě (pravděpodobně) důchodkyně, a jedna druhou pozdravila: "Ahoj, kočko!" Což se mi zdálo moc krásné, výstižné a inspirující :). A pravdivé, byly to kočky :).

Eliška88

Krása je od Boha, žena je krásná svými křivkami, které muži tolik obdivují, žena je ale také krásná tím, čím je, tím jak se chová....KRÁSA z ní čiší a je potřeba sladit všechno - zevnějšek i vnitřek... Buďme KRÁSNÉ pro své muže, pro okolí, ale hlavně svou krásnou ukazujme na našeho Stvořitele, který vymyslel nádherné ženské křivky...

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Nejnovější

Archiv

Autor blogu Grafická šablona Monika Voňková