chtěla bych se dělit o to, na co jsem přišla nebo o to, co je pro mě vzácné

Jaro

13. 5. 2010 16:34
Rubrika: zamyšlení

Jaro

 

Jaro miluju. Je to krásné roční období, všechno roste, pučí, kvete, krásní. Pro některé slupiny lidí ale není jaro právě jednoduchým obdobím.

 

Co se člověku první vybaví jsou alergici. Žádné čichání ke kytičkám, ale zyrtec a balíky papírových kapesníkůJ

 

Druhou trpící skupinou mohou být ti, kteří jsou singl, prostě sami. Zase budou všude potkávat zamilované páry, dvojice, které se vedou za ruce, tulí se a líbají. To je najednou jednomu líto, že je sám. Nejen těm svobodným, ale i těm rozvedeným. Stálá připomínka mé vlastní samoty, někdy i selhání.

 

A další skupinou, pro kterou je jaro náročné, jsou nechtěně bezdětné ženy. V zimě jsou kulatící se bříška jiných žen schovaná pod kabáty. Ale na jaře je maminky hezky vyvalí v přiléhavých šatech či tunikách. Když za jednu půlhodinovou cestu potkáte pět kočárků a tři bříška, tak to někdy úplně stačí. Napadla mě ale jedna možnost: zkouším těm maminkám žehnat, někdy s úsměvem, jindy v slzách. Takové slzavé požehnání je jistě cenné v Božích očích.

 

Zobrazeno 1925×

Komentáře

svíce

Uvidíme,to je asi blbá představa celé léto pracovat.Překvapím..

Gillette

to je pěkný zdůvodnění, proč nebýt smutnej, když je teď pořád kosa jak v sajúzu.<br />
dneska mi přišlo, že už jsou zase vánoce .-)

svíce

Má nějaký smysl,když laik někomu žehná?<br />
Není to svatokrádež?

Filip Landa

svíce: dělala ti někdy máma křížek na čelo?

HelenaH

Žehnání není magický obřad-je to prosba o Boží pomoc a milost pro toho druhého a máme to dělat všichni.<br />
Lidu-díky. I já tobě posílám požehnání- +

Čiperka

sasek: zjevně nedělala...<br />
krasnazena: díky za krásná slůvka..

svíce

Opravdu ne,myslel jsem,že mohou žehnat jen kněží.

Lúthien

+++ pro Tebe!

ramon

žehnat může každý křesťan, je to benedicere,tedy svolávání božího dobra, dobrořečení na člověka, jen u kněze má větší sílu, protože je svěcený.....:-)

svíce

Díky,Lído,že by to funguvalo i na dálku?Já bych neměl odvahu někomu žehnat,na to jsem moc velký hříšník.Už 10let jsem v nemilosti,to by bylo požehnání ďábelské.<br />
Nebo já to zkusím,každý den v 9 ráno Ti pošlu po celý týden požehnání,co to s Tebou udělá.

svíce

Oprava:ne Lído,ale Máří-Lúthien

Krasnazena

Svíce - žehnat může každý pokřetěný. A jinka doporučuju knížka Anselma Grüna Jsi požehnáním. Moje sestra žehná tehdy, když je "každá rada drahá" žehnat znamená vyprošovat dobro, svolávat pokoj. Jeho opakem je proklínání.

Lúthien

Svíce, nejde o to, že jsi nebo nejsi hříšník (to jsme každý), ale jde o to, zda to myslíš vážně a přeješ tomu druhému jen to dobré, jestli se na to díváš takto? Budiž, raději nikomu nežehnej, teda mě určitě ne, jelikož já teď zrovna nepotřebuju ďábelské požehnání ;-)

svíce

KR.zena-asi jsem opravdu prokletej.<br />
Lúth.Jestli jsem Tě vystrašil,promiň,jako satisfakci ti pošlu pár tisíc na prázdniny.Napiš vzkaz s adresou.S tím požehnáním i prokletím se asi nemá žertovat.Už nebudu.

Lúthien

svíce, pár tisíc na prázdniny? to zní hezky, akorát mě už se prázdniny moc netýkají a letos snad ani dovolená, takže bohužel pro mě a bohudíky pro Tebe :-)))

svíce

Ale musíš napsat na vzkazy svou adresu,prosím.

Lúthien

svíce a proč jako? Že bys mě sponzoroval?

svíce

Chtěl jsem jen kompenzovat to ,ďábelské" požehnání.Neznám Tě,určitě žádné sponzorování nepotřebuješ,tak se omlouvám a přeju Tobě i Tvému muži nebo přítelovi krásný a šťastný život.Sbohem.

Lúthien

to je od Tebe moc hezký i to, že jsi si tak jistej tím, že jsem zadaná:-). A vidíš, že umíš přát i to dobré, tak jentak dál;-)

svíce

Už nechci obtěžovat Krženu tímto vzájemným vysvětlováním,proto prosím,kdyžtak napiš na vzkazy a budu rád,když mi zas pošleš 3násobný požehnání.

Zobrazit 20 komentářů »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Archiv

Autor blogu Grafická šablona Monika Voňková